JAZZ®
Kuvaus
Jazz® on pensasruusu (~60–70 cm korkea, ~45 cm leveä), jossa on pienet, osittain täyteläiset kukkakimput, joiden väri vaihtelee kuparioranssista persikka- ja vaaleanpunaiseen väriin. Se kukkii toistuvasti keväästä syksyyn, sillä on kiiltävä, taudeille kestävä lehvistö, lähes ei tuoksua, ja se sopii erinomaisesti penkkeihin, reunuksiin, ruukkuihin tai leikkokasviksi.
- Saatavilla: 19
- Kasvattaja: Ar B Agro
10.00€
Veroton: 8.26€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Tyyppi | Peitetyt ruusut |
| Kasvattaja | Rosen Tantau |
| Haitat | Koska tällä ruusulla on pystysuora, ylöspäin suuntautuva kasvutapa, on suositeltavaa istuttaa vähintään 3 tällaista ruusua yhteen ryhmään istutusetäisyydellä 45 - 50 cm, jotta saavutetaan mahdollisimman miellyttävä lopputulos. |
| Korkeusluokka | 50-100 cm |
| Korkeus | 50-80 cm |
| Leveys | 50 cm |
| Edut | Erittäin hyvä kukkien itsepuhdistuvuus; Erinomainen taudinkestävyys; Erinomainen talvikestävyys; Bush ylöspäin kasvava kasvillisuus; Voidaan istuttaa paitsi peiteruusuksi, myös pienissä ryhmissä pieniksi pensasruusuiksi; Erittäin laajat istutusvaihtoehdot: sopii täydellisesti sekoitettuihin ruusupenkkeihin ja reunuksiin, massaistutuksiin, kukkapenkkien reunoihin täydentämään koostumusta; yleisissä tai yksityisissä puutarhoissa perennojen kanssa sekoitettuna sekä terasseilla suurissa kukkaruukuissa ja -altaissa. |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Oranssi |
| Väri | Jännittävä värileikki, joka perustuu kuparioranssiin kukkiin persikkaisen keltaisista ja vaaleanpunaisista vaaleanpunaisiin |
| Kukkatäyte (★★★) | ★☆☆ |
| Kukan koko | Pieni |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★☆☆☆☆ |


-700x700.jpeg)
-700x700.jpeg)

-300x300.jpeg)
-300x300.jpeg)

_HD-600x600.jpg)



-600x600.jpeg)



-600x600.jpeg)


