





KNIRPS®
Kuvaus
Knirps® on maanpeiteristi floribunda-ruusu (noin 30 cm korkea ja jopa 60–70 cm leveä), jossa on tummanpunaiset, täysin täyteläiset 3–4 cm kukat tertuissa. Se kukkii toistuvasti kesäkuusta syksyyn, sillä on erinomainen taudinkestävyys (ADR-sertifioitu) ja se sopii ihanteellisesti kivipuutarhoihin, terassin reunuksiin, säiliöihin tai porrastettuihin istutuksiin rinteiden ja seinien yli.
- Saatavilla:
- Kasvattaja: Ar B Agro
9.00€
Veroton: 7.44€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Tyyppi | Kannen ruusu |
| Kasvattaja | W. Kordesin Söhne |
| Korkeusluokka | Jopa 40 cm |
| Korkeus | 30 cm |
| Leveys | 60 cm |
| Edut | Hiipivä kasvutyyppi; Erittäin runsas kukinta, Korkea vastustuskyky sairauksille; Soveltuu paitsi istutettavaksi puutarhoissa yksittäin ja ryhmissä (mieluiten 4 tällaista ruusua 1 neliömetriä kohti), vaan myös istutettaviksi kukkaruukkuihin ja -laatikoihin parvekkeille ja terasseille sekä puutarhakylpyihin. |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Vaaleanpunainen |
| Väri | Tumman pinkki |
| Kukkatäyte (★★★) | ★★★ |
| Kukan koko | Keskimäärin |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★☆☆☆☆ |


_HD-600x600.jpg)



-600x600.jpeg)
-600x600.jpeg)


-600x600.jpeg)


