CUBANA®
Kuvaus
Cubana® on taudinkestävä pensasruusu, jonka korkeus ja leveys on 50–70 cm. Se muodostaa aprikoosista keltaisiin, täysin täyteläisiä kukkaryhmiä (17–25 terälehteä, ~5–6 cm halkaisijaltaan), jotka muodostuvat jatkuvasti myöhäiskeväästä pakkasiin asti. Sillä on kevyt tuoksu tai ei lainkaan tuoksua, se kasvaa hyvin täydessä auringossa ja sopii ihanteellisesti reunustuksiin, massaistutuksiin tai astioihin.
- Saatavilla: 37
- Kasvattaja: Ar B Agro
9.00€
Veroton: 7.44€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Tyyppi | Ruusun pensaat |
| Kasvattaja | W. Kordesin Söhne |
| Korkeusluokka | 50-100 cm |
| Korkeus | 50 cm |
| Leveys | 50 cm |
| Edut | Runsas kukinta |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Vaaleanpunainen |
| Väri | Ainutlaatuinen ja arvaamaton väripaletti, jossa yksittäisen ruusun kukat muuttuvat pölyisen vaaleanpunaisesta, korallin vaaleanpunaisesta, aprikoosista violetiksi. |
| Kukkatäyte (★★★) | ★★★ |
| Kukan koko | Keskimäärin |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★☆☆☆☆ |






_HD-600x600.jpg)


-600x600.jpeg)
-600x600.jpeg)



-600x600.jpeg)


