







LARISSA®
Kuvaus
Larissa® on maanpeiteruusu floribunda-ryhmästä (≈50–80 cm korkea × 60–80 cm leveä). Sillä on täysin täyteläisiä, vaaleanpunaisia, hieman sisäänpäin kaartuvia kukkia (~5–6 cm) ryhmissä, jotka kehittyvät keskikesästä syksyyn. Erinomaisen terve ja itsepuhdistuva (kukat varisevat kuihtuessaan), se on ADR-sertifioitu ja taudinkestävä. Ihanteellinen mataliin pensasaitoihin, ruukkuihin tai maanpeiteruusuksi penkkeihin.
- Saatavilla: 22
- Kasvattaja: Ar B Agro
9.00€
Veroton: 7.44€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Tyyppi | Kannen ruusu |
| Kasvattaja | W. Kordesin Söhne |
| Korkeusluokka | 50-100 cm |
| Korkeus | 70 cm |
| Leveys | 60 cm |
| Edut | Erinomainen talvikestävyys |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Vaaleanpunainen |
| Väri | Pehmeä pinkki |
| Kukkatäyte (★★★) | ★★★ |
| Kukan koko | Keskimäärin |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★☆☆☆☆ |


_HD-600x600.jpg)



-600x600.jpeg)
-600x600.jpeg)


-600x600.jpeg)


