
-700x700.jpeg)


-700x700.jpeg)


-300x300.jpeg)


-300x300.jpeg)

LYDIA FREIMAN
Kuvaus
LidijaFreimane® on latvialainen puistoruusu, jonka jalosti Roberts Āboliņš 1960-luvulla. Se kasvaa 150–200 cm korkeaksi ja 120–150 cm leveäksi muodostaen pystysuoran, pyramidimaisen pensaan, jolla on suuret, kiiltävät, tummanvihreät lehdet. Sillä on 8–11 cm suuret, täysin täytetyt kirkkaanvioletinpunaiset kukat (3–7 varressa) voimakkaalla tuoksulla, joka kukkii toistuvasti koko kasvukauden ajan. Piikkejä on runsaasti, ja ruusu on erittäin kestävä tauteja, kuivuutta ja pakkasta vastaan — sopii erinomaisesti pensasaidoiksi, puistoistutuksiin tai tuoksuviksi puutarhan keskipisteiksi.
- Saatavilla: 66
- Kasvattaja: Ar B Agro
10.00€
Veroton: 8.26€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Tyyppi | Puiston ruusu |
| Korkeusluokka | 150-200 cm |
| Korkeus | 120-200 cm |
| Leveys | 80 cm |
| Edut | Tiheästi pakatut kukat |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Vaaleanpunainen |
| Väri | Tumman pinkki |
| Kukkatäyte (★★★) | ★★★ |
| Kukan koko | Iso |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★★★★★ |





-600x600h.jpg)
-T1000-600x600.jpg)


