LUMI
Kuvaus
Lajike "Sniedze", jonka Dzidra Rieksta toi markkinoille vuonna 1997, on kestävä puistoruusu. Se muodostaa tiheän, pyramidin muotoisen pensaan noin 1,2–1,5 m leveän ja korkean, jossa on nahkamaisia, tummanvihreitä, ryppyisiä lehtiä ja hyvin piikkisiä versoja. Kesäkuun puolivälistä myöhäiseen syksyyn se muodostaa keskikokoisia (5–7 cm), kulhomaisia, täysin täytettyjä valkoisia kukkia 7–15 kukan terttuissa, erittäen voimakasta, miellyttävää tuoksua. Voimakas, tauteja ja sääolosuhteita kestävä kasvi, joka sopii ihanteellisesti vaatimattomiin, tuoksuviin puutarha-aitoihin tai maalaistalon reunavyöhykkeisiin.
- Saatavilla:
- Kasvattaja: Ar B Agro
9.00€
Veroton: 7.44€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Tyyppi | Puiston ruusu |
| Korkeusluokka | 100-150 cm |
| Korkeus | 120-150 cm |
| Leveys | 90 cm |
| Edut | Kukkii pakkasiin asti |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Valkoinen |
| Väri | Puhdas valkoinen |
| Kukkatäyte (★★★) | ★★★ |
| Kukan koko | Keskimäärin |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★☆☆☆☆ |








-600x600.jpeg)







-600x600.jpeg)



-600x600.jpeg)

_HD-600x600.jpg)
-600x600.jpg)

