





ROSE DE RESHT®
Kuvaus
'Rose de Resht' on tuoksuva, vanhanaikainen ruusu, jonka korkeus on noin 90–120 cm ja leveys 75–100 cm. Sillä on pienet, täyteläiset, ruusukkeen muotoiset kukat (~6 cm halkaisijaltaan) tummanpurppuranpunaisessa tai vadelmafuksiinissa värissä, jotka ilmestyvät terttuina myöhäiskeväästä syksyyn. Kukat hehkuvat voimakasta, klassista Damaskon ruusun tuoksua. Se on erittäin taudinkestävä, äärimmäisen kylmänkestävä eikä vaadi paljon hoitoa, se viihtyy hyvin auringossa tai osittaisessa varjossa — ihanteellinen sekapenkkeihin, pensasaitoihin, astioihin tai kenelle tahansa, joka haluaa tuoksuvan, helppohoitoisen puutarharuusun.
- Saatavilla: 14
- Kasvattaja: Ar B Agro
9.00€
Veroton: 7.44€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Tyyppi | Puiston ruusu |
| Kasvattaja | W. Kordesin Söhne |
| Korkeusluokka | 100-150 cm |
| Korkeus | 100 cm |
| Leveys | 80 cm |
| Edut | Kukkii koko kauden, erittäin kestävä |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Vaaleanpunainen |
| Väri | Syvä fuksia pinkki |
| Kukkatäyte (★★★) | ★★★ |
| Kukan koko | Iso |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★★★★☆ |





-600x600.jpeg)
-600x600h.jpg)
-T1000-600x600.jpg)

