







JACQUES CARTIER
Kuvaus
Jacques Cartier® on historiallinen pensasruusu/puistoruusu, joka kasvaa 90–150 cm korkeaksi ja ~100 cm leveäksi. Sillä on keskikokoiset tai suuret, täysin täytetyt, heleänpunaiset ruusukkeet (~8–9 cm, ~70 terälehteä) tyypillisen nappimaisen keskuksen ja voimakkaan vanhan ruusun tuoksun kanssa. Kukat muodostuvat terttuina myöhäiskeväästä syksyyn, ja kasvi kukkii toistuvasti, on varjonsietoinen, taudinkestävä, kestävä pakkasta vastaan ja sopii ihanteellisesti pieniin puutarhoihin, reunuksiin, pensasaitoihin tai leikkokukiksi.
- Saatavilla:
- Kasvattaja: Ar B Agro
9.00€
Veroton: 7.44€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Tyyppi | Puiston ruusut |
| Kasvattaja | W. Kordesin Söhne |
| Korkeusluokka | 100-150 cm |
| Korkeus | 100 cm |
| Leveys | 80 cm |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Vaaleanpunainen |
| Väri | Vaaleanpunainen |
| Kukkatäyte (★★★) | ★★★ |
| Kukan koko | Iso |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★★★☆☆ |




-600x600.jpeg)
-600x600h.jpg)
-T1000-600x600.jpg)


