
-700x700.jpeg)

-300x300.jpeg)
EISVOGEL® "DUFTWOLKE"
Kuvaus
Eisvogel® ("Duftwolke") on hybridiroosi, joka kasvaa 80–120 cm korkeaksi. Se tarjoaa suuria (10–12 cm), täysin täytettyjä, ruusukkeen muotoisia kukkia kimaltavan violetti-syreenin värisenä lämpimän kuparin oranssin keskustan kanssa. Kukilla on voimakas, eksoottinen tuoksu, ja ne kukkivat toistuvasti kesäkuusta lokakuuhun. Ihanteellinen romanttisiin pensasryhmiin, leikattaviksi kukiksi ja tuoksuviin puutarhoihin, vaikka keskinkertaisesti kestävä tauteja vastaan.
- Saatavilla: 98
- Kasvattaja: Ar B Agro
9.00€
Veroton: 7.44€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Tyyppi | Hybridi teeruusut |
| Kasvattaja | Rosen Tantau |
| Korkeusluokka | 100-150 cm |
| Korkeus | 80-120 cm |
| Leveys | 50 cm |
| Edut | Runsas kukinta |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Violetti |
| Väri | Erittäin kirkkaat vaaleanpunaisen ja violetin sävyt kuparioranssilla keskellä |
| Kukkatäyte (★★★) | ★★★ |
| Kukan koko | Erittäin suuri |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★★★★★ |




-600x600.jpeg)





