ALOHA®
Kuvaus
Aloha-ruusu on lumoava, keskikorkea köynnösruusu (tai voimakkaasti kasvava pensasruusu) lajike, joka on kuuluisa suurista, erittäin täyteläisistä vaaleanpunaisista kukista, joiden takapuoli on hieman tummempi ja joilla on voimakas hedelmäinen tuoksu. Boernerin vuonna 1949 jalostama ruusu kukkii runsaasti myöhäiskeväästä syksyyn saakka, saavuttaen 2–3 m korkeuden kiiltävän, taudeille kestävän lehdistön kera. Ihanteellinen seinille, kaarille, säleikköön tai erinomaisena leikkokukkana.
- Saatavilla:
- Kasvattaja: Ar B Agro
11.00€
Veroton: 9.09€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Tyyppi | Wisteria ruusut |
| Kasvattaja | W. Kordesin Söhne |
| Korkeusluokka | 200-300 cm |
| Korkeus | 300 cm |
| Leveys | 100 cm |
| Edut | Kukat suurissa rypäissä; Voimakas kasvillisuus; Toistuva ja runsas kukinta; Erinomainen taudinkestävyys ja talvenkestävyys; |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Oranssi |
| Väri | Oranssi, jossa punertavan vaaleanpunaiset reunat |
| Kukkatäyte (★★★) | ★★★ |
| Kukan koko | Iso |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★★☆☆☆ |










-600x600.jpeg)






-600x600.jpeg)



-600x600.jpeg)

_HD-600x600.jpg)
-600x600.jpg)




 - Kopie copy-600x600.jpg)