



ERIC TABARLY® Meidrason
Kuvaus
ÉricTabarly® on voimakaskasvuinen köynnösruusu, joka saavuttaa 2–2,5 m korkeuden, kaarevine, kiiltävine lehtineen ja vahvoine taudinkestävyytensä. Siinä on suuret (10–11 cm), täysin täytetyt, maljamaiset tummanpunaiset kukat (80–100 terälehteä) 2–5 kukan rykelmissä. Kukkii uudelleen kesäkuusta pakkasiin, heikosti tai keskinkertaisesti tuoksuva – sopii erinomaisesti ristikkoja, seiniä tai pylväitä varten.
- Saatavilla: 21
- Kasvattaja: Ar B Agro
14.00€
Veroton: 11.57€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Kasvattaja | Meilland International SA |
| Haitat | Usein luonnossa näiden ruusujen tuoksu ei ehkä ole niin voimakas, mutta kun tuot niiden kukat huoneeseen, ne voivat tuoksua koko huoneen; Kukkien muodon ja rakenteen vuoksi ne voivat olla herkkiä sateelle. |
| Korkeusluokka | 200-300 cm |
| Korkeus | 200 - 250 cm, mutta voi myös kasvaa suuremmaksi |
| Leveys | 250 cm |
| Edut | Kukkia runsaissa rypäissä |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Punainen |
| Väri | Tumman violetti, melkein viininpunainen |
| Kukkatäyte (★★★) | ★★★ |
| Kukan koko | Iso |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Yksityiskohdat | Voimakas kielo tuoksu |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★★☆☆☆ |




-600x600.jpeg)







-600x600.jpeg)



-600x600.jpeg)