





AMARETTO®
Kuvaus
Amaretto® on taudeille kestävä floribunda-/pensasruusu, jonka esitteli Kordes (2004./2006.). Sillä on täyteläiset, aprikoosin- tai pähkinänväriset kukat (~7 cm halkaisijaltaan), jotka tuoksuvat lempeästi ja hedelmäisesti. Se kukkii toistuvasti kesäkuusta pakkasiin, kasvaa noin 80 cm korkeaksi, 50–100 cm leveäksi ja sillä on kiiltävänvihreä lehvistö. Vuonna 2016 sille myönnettiin ADR-status erinomaisesta terveydestä ja kestävyydestä.
- Saatavilla: 54
- Kasvattaja: Ar B Agro
9.00€
Veroton: 7.44€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Tyyppi | Floribundroosit |
| Kasvattaja | W. Kordesin Söhne |
| Korkeusluokka | 50-100 cm |
| Korkeus | 80 cm |
| Leveys | 50 cm |
| Edut | Jyrkkä, voimakas kasvu, erinomainen vastustuskyky sairauksille, muodostaa kaksoiskukkia mielenkiintoisella värinmuutoksella. |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Vaaleanpunainen |
| Väri | Aprikoosi, vaaleanpunainen, kermanpunainen |
| Kukkatäyte (★★★) | ★★★ |
| Kukan koko | Keskimäärin |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★★☆☆☆ |




-600x600.jpeg)






-600x600.jpeg)



-600x600.jpeg)

_HD-600x600.jpg)
-600x600.jpg)

