





JUBILE DU PRINCE DE MONACO® Meisponge
Kuvaus
'Jubilé du Prince de Monaco®' (Meisponge) on floribunda-ruusu (70–80 cm korkea), jolla on hämmästyttävät kaksivärisiä kukkia — kermanvalkoiset terälehdet kirkkaanpunaisella reunalla, halkaisijaltaan noin 9 cm. Se kukkii yhtäjaksoisesti keväästä syksyyn, on erittäin taudinkestävä ja tarjoaa lempeän tuoksun. Ihanteellinen pensasaidoille, reunuksille ja puutarharyhmiin.
- Saatavilla: 125
- Kasvattaja: Ar B Agro
13.00€
Veroton: 10.74€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Tyyppi | Floribundroosit |
| Kasvattaja | Meilland International SA |
| Korkeusluokka | 50-100 cm |
| Korkeus | 70-80 cm |
| Leveys | 40-50 cm |
| Edut | Matta, tummanvihreä lehdet; Kukkii lähes taukoamatta kesäkuusta pakkaseen erittäin kestävässä, tuuheassa ruusupensassa; Erittäin hyvä vastustuskyky sairauksia vastaan; Täydellinen istutettavaksi ryhmiin, yhden lajikkeen penkkeihin ja reunojen koristeluun; Voidaan yhdistää perennojen, pienten pensaiden, sipulikukkien ja kesäkukkien kanssa luoden upeita yhdistelmiä suhteellisen helpolla huollolla. |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Punainen |
| Väri | Kermanvalkoiset terälehdet intensiivisellä magentanpunaisella luoden vahvan kaksisävykontrastin |
| Kukkatäyte (★★★) | ★★☆ |
| Kukan koko | Iso |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★☆☆☆☆ |




-600x600.jpeg)







-600x600.jpeg)



-600x600.jpeg)