
-700x700.jpeg)

-300x300.jpeg)
MODERN ART®
Kuvaus
'Modern Art' on hämmästyttävä floribunda-ruusu, jolla on kirkkaat, kaksivärisiset kukat vaaleanpunaisissa ja valkoisissa sävyissä raidallisella tai marmoroidulla kuviolla. Sillä on kevyt tuoksu, tiivis, runsas kasvu ja erinomainen toistuva kukinta. Sopii erinomaisesti antamaan ilmaisuvoimaisen, taiteellisen vivahteen pensasistutuksiin tai ruukkuihin.
- Saatavilla: 8
- Kasvattaja: Ar B Agro
9.00€
Veroton: 7.44€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Tyyppi | Hybridi teeruusu |
| Kasvattaja | Rosen Tantau |
| Korkeusluokka | 50-100 cm |
| Korkeus | 70-100 cm |
| Leveys | 50 cm |
| Edut | Matala ja kompakti kasvutapa, jossa on hyvin paljon kukkia; Erinomainen taudinkestävyys; Sopii täydellisesti sekaruusupenkkiin, hybriditeepenkkeihin ja romanttisiin puutarhoihin, joissa on perennoja, sekä ryhmäistutuksiin, jolloin istutetaan 5-6 tällaista ruusua 1 neliömetriä kohden istutusetäisyydellä 40-50 cm. On mahdollista kasvattaa ei vain puutarhassa, vaan myös suurissa kukkaruukuissa ja puutarhakylpytynnyreissä. |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Vaaleanpunainen |
| Väri | Kirkkaan ruusunpunainen kukkakeskus pehmeän vaaleanpunaisilla ulkoterälehdillä |
| Kukkatäyte (★★★) | ★★★ |
| Kukan koko | Iso |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★★★☆☆ |




-600x600.jpeg)







-600x600.jpeg)

