
SONNENSCHIRM®
Kuvaus
'Sonnenschirm' on maanpeiteruusu, jonka esitteli Rosen Tantau. Sillä on sitruunankeltaiset, kupinmuotoiset kukat, jotka ilmestyvät rypäleissä kesäkuusta syyskuuhun. Kasvi kasvaa noin 50–80 cm korkeaksi ja 70–90 cm leveäksi muodostaen tiheän, tuuhean muodon kiiltävillä, tummanvihreillä lehdillä. Tämä lajike on talvenkestävä ja itsepuhdistava, se vaatii minimaalista hoitoa. Ihanteellinen reunuksiin, rinteisiin tai astioihin, se viihtyy hyvin aurinkoisissa tai puolivarjoisissa paikoissa hyvin läpäisevässä, ravinteikkaassa maassa.
- Saatavilla: 2
- Kasvattaja: Ar B Agro
10.00€
Veroton: 8.26€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Tyyppi | Kannen ruusu |
| Kasvattaja | Rosen Tantau |
| Korkeusluokka | Jopa 40 cm |
| Korkeus | 30 cm |
| Leveys | 80 cm |
| Edut | Hiipivä hollyhock-tyyppi |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Keltainen |
| Väri | Keltainen |
| Kukkatäyte (★★★) | ★☆☆ |
| Kukan koko | Pieni |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★☆☆☆☆ |











-600x600.jpeg)

