





FLAME ORIGAMI® -tytär
Kuvaus
Flame Origami® (Meitincel) on tiheä, kompakti pensasruusu (50–60 cm korkea ja leveä), joka kuuluu uudempiin lajikkeisiin. Se kukkii 3–15 terälehtisissä, täysissä, kupinmuotoisissa kukissa (~5 cm) terttuissa, jotka vaihtuvat kerma-, persikka-, aprikoosi- ja vaaleanpunaisiin sävyihin. Poikkeuksellisen runsaskukkainen, taudeille kestävä, kukkii toistuvasti keväästä pakkasiin asti ja sopii erinomaisesti ruukkuihin, parvekkeille ja värikkäisiin massaistutuksiin.
- Saatavilla:
- Kasvattaja: Ar B Agro
12.00€
Veroton: 9.92€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Tyyppi | Floribundroosit |
| Kasvattaja | Meilland International SA |
| Korkeusluokka | 50-100 cm |
| Korkeus | 50-60 cm |
| Leveys | 50-60 cm |
| Edut | Tummanvihreä, kiiltävä lehti |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Kermanvalkoinen, oranssi, pinkki |
| Väri | Väri vaihtelee pastellin vaaleanpunaisesta ja oranssista kermanvalkoiseen |
| Kukkatäyte (★★★) | ★☆☆ |
| Kukan koko | Keskimäärin |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★☆☆☆☆ |




-600x600.jpeg)







-600x600.jpeg)