
ALAIN SOUCHON® Meikarouz
Kuvaus
AlainSouchon® 'Meikarouz' ruusu on kompakti, runsaasti tuoksuva teehybridiruusu, joka on kuuluisa suurista, 12–13 cm kardinaalinpunaisista kukistaan, jotka koostuvat noin 100 terälehvestä elegantissa, vanhanaikaisessa, neljäsosittain jakautuneessa muodossa.
Sillä on runsas, hyvin tasapainoinen kasvu, noin 90–100 cm korkea ja 70 cm leveä, tummanvihreällä, taudinkestävällä lehdistöllä.
Tämä ruusu kukkii runsaasti keväästä ensimmäisiin pakkasiiin, ja sen voimakas tuoksu, joka muistuttaa kirsikanmarjoja ja punaisia marjoja, on voittanut useita tuoksupalkintointa.
- Saatavilla: 80
- Kasvattaja: Ar B Agro
12.00€
Veroton: 9.92€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Tyyppi | Hybridi teeruusut |
| Kasvattaja | Meilland International SA |
| Korkeusluokka | 50-100 cm |
| Korkeus | 90-100 cm |
| Leveys | 50 cm |
| Edut | Matta, tummanvihreä lehdet; Korkea vastustuskyky sairauksille; Helppo hoito; Tyylikäs, kompakti ruusupensas |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Punainen |
| Väri | Kirkkaan punainen |
| Kukkatäyte (★★★) | ★★★ |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★★★★★ |




-600x600.jpeg)






-600x600.jpeg)

