





APRICOL®
Kuvaus
Aprikola® ruusu on floribunda-ruusu, jonka Kordes jalosti noin vuonna 2000, ja se tunnetaan keskikokoisista, osittain täyteläisistä aprikoosinsävyistä vaaleanpunaisiin kukkiin (~6–7 cm), jotka kukkivat tertuissa. Se kasvaa tuuheana, kaarenmuotoisena, noin 60–80 cm korkeana, kiiltävän, terveen tummanvihreän lehvistön kanssa ja kevyen hedelmäisen tuoksun. Aprikola® kukkii toistuvasti kesäkuusta lokakuuhun, sillä on vahva taudinkestävyys (myönnetty ADR) ja se kasvaa hyvin penkeissä, konteissa tai sekaistutuksissa.
- Saatavilla: 26
- Kasvattaja: Ar B Agro
9.00€
Veroton: 7.44€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Tyyppi | Floribundroosit |
| Kasvattaja | W. Kordesin Söhne |
| Korkeusluokka | 50-100 cm |
| Korkeus | 70 cm |
| Leveys | 60 cm |
| Edut | Helppo kasvattaa; Kukkii lähes jatkuvasti; Erittäin kestävä sään vaikutuksille; Voimakas, ylöspäin suuntautuva kasvillisuus; Erinomainen taudinkestävyys; Sopii täydellisesti ei vain kukkapenkkiin, vaan myös kukkaruukkuihin, puutarhakylpyihin. |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Oranssi |
| Väri | Voimakas, voimakas aprikoosi |
| Kukkatäyte (★★★) | ★★☆ |
| Kukan koko | Keskimäärin |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★★☆☆☆ |




-600x600.jpeg)







-600x600.jpeg)



-600x600.jpeg)
_HD-600x600.jpg)
-600x600.jpg)

