





AUDREY FLEUROT® Meicatess
Kuvaus
AUDREYFLEUROT® ruusu 'Meicatess' on romanttinen, toistuvasti kukkiva kaunotar suurilla 14 cm tummanpunaisilla kukilla, joista jokaisessa on yli 200 terälehteä, ja runsaalla hedelmäisellä tuoksulla, jossa on mango- ja sitrushedelmien vivahteita. Se muodostaa pystykasvuisen pensaan, noin 60–70 cm korkean ja leveän, tumman kiiltävän lehvistön ja erinomaisen taudinkestävyyden kera. Kukkii luotettavasti keväästä ensimmäisiin pakkasiiin, sopii ihanteellisesti tuoksuviin kimppuihin tai puutarhan keskuskohtiin.
- Saatavilla: 38
- Kasvattaja: Ar B Agro
14.00€
Veroton: 11.57€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Tyyppi | Floribundroosit |
| Kasvattaja | Meilland International SA |
| Korkeusluokka | 50-100 cm |
| Korkeus | 60-80 cm |
| Leveys | 50 cm |
| Edut | Toistuva ja runsas kukinta peräkkäisinä aaltoina touko-kesäkuusta pakkasiin asti; Korkea vastustuskyky sairauksille; Tiheä pensas, kiinteä kasvu ja varret, joissa on erittäin suuria kukkia - halkaisijaltaan jopa 14 cm; Tummanvihreä, kiiltävä lehdet; Se sopii täydellisesti ei vain yksittäin puutarhaan, vaan myös yhdessä kasvien, kuten perennojen, sipulien ja muiden ruusukasvien lajikkeiden kanssa, ja ilahduttaa maljakkoa paitsi romanttisella viehätysvoimallaan, myös voimakkaalla aromillaan. |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Vaaleanpunainen |
| Väri | Erittäin kirkas, kiiltävä tumman violetti pinkki |
| Kukkatäyte (★★★) | ★★★ |
| Kukan koko | Erittäin suuri |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Yksityiskohdat | Hedelmäinen tuoksu, jossa on sitrushedelmiä ja eksoottisten hedelmien, erityisesti mangon aromi |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★★★★★ |




-600x600.jpeg)







-600x600.jpeg)