AURINKOINEN SKY®
Kuvaus
Sunny Sky® on Kordesin jalostama hybridiroosi. Sillä on suuret, täyteläiset kukat (10–12 cm), jotka muuttuvat aprikoosinkeltaisesta hunajankeltaiseen väriin, lopulta haalistuen kermaväriksi vaaleanpunaisin vivahduksin reunoissa. Kukat tuoksuavat lempeästi, hedelmäisesti sitruuna-, omena-, päärynä-, persikka- ja kuivattujen aprikoosien vivahteilla. Tämä ruusu on tunnustettu erinomaisesta taudinkestävyydestään ja on saanut useita palkintoja. Se kasvaa hyvin täydessä auringossa hyvin läpäisevässä maassa. Ihanteellinen puutarhapenkkeille, reunustuksiin ja leikkokukiksi.
- Saatavilla: 6
- Kasvattaja: Ar B Agro
11.00€
Veroton: 9.09€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Tyyppi | Hybridi teeruusu |
| Kasvattaja | W. Kordesin Söhne |
| Korkeusluokka | 100-150 cm |
| Korkeus | 120 cm |
| Leveys | 60 cm |
| Edut | Erinomainen talvikestävyys |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Keltainen |
| Väri | Voimakas hunajakeltainen, joka pehmenee terälehtien ulkopuolelta |
| Kukkatäyte (★★★) | ★★★ |
| Kukan koko | Iso |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Yksityiskohdat | Tämä tuoksu viettelee täyteläisillä ja intensiivisillä hedelmäisillä vaikutelmilla. Kuohuvan, mausteisen sitruunan, vihreän omenan, päärynän ja persikan sävyt voimistuvat, jotka kukkien kypsymisen jälkeen virraavat kypsäksi, erittäin makeaksi hedelmäiseksi. Tämä nuotti muistuttaa pääasiassa kuivattuja aprikooseja.Tuoksun enimmäisintensiteetti: illalla. |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★★★☆☆ |


-700x700.jpeg)
-700x700.jpeg)
-700x700.jpeg)
-300x300.jpeg)
-300x300.jpeg)
-300x300.jpeg)


-600x600.jpeg)







-600x600.jpeg)


