
-700x700.jpeg)
-700x700.jpeg)

-300x300.jpeg)
-300x300.jpeg)
BAILANDO®
Kuvaus
'Bailando®' on ruusukas samettipinkakas floribunda-ruusu, jonka Tantau esitteli vuonna 2009. Se muodostaa pomponeja muistuttavia keskikokoisia kukkarypäleitä (~7–9 cm), kukkii toistuvasti koko kasvukauden ajan eikä tuoksu. Kasvi muodostaa tiiviin, voimakkaan pensaan noin 70–100 cm korkeaksi ja 45–60 cm leveäksi, jossa on terve tummanvihreä lehdistö ja korkea taudinkestävyys. Sopii ihanteellisesti reunaistutuksiin, massaistutuksiin tai kontteihin.
- Saatavilla: 91
- Kasvattaja: Ar B Agro
10.00€
Veroton: 8.26€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Tyyppi | Floribundroosit |
| Kasvattaja | Rosen Tantau |
| Korkeusluokka | 50-100 cm |
| Korkeus | 50-80 cm |
| Leveys | 50 cm |
| Edut | Erittäin kestävä, talvenkestävä ruusu, jolla on korkea taudinkestävyys; Voimakas ja tiheäkasvuinen, tuuhea pensas, jossa on keskivihreä, terve lehti. |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Vaaleanpunainen |
| Kukkatäyte (★★★) | ★★★ |
| Kukan koko | Keskimäärin |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★☆☆☆☆ |




-600x600.jpeg)







-600x600.jpeg)



-600x600.jpeg)