BAROCK®
Kuvaus
Barock® on voimakas, nostalgisen tyylinen köynnösruusu Tantaulta (1999), joka muodostaa suuria (≈10–12 cm), hyvin täyteläisiä aprikoosinkeltaisia vaaleanpunaisia kukkia makealla sitrushedelmätuoksulla, kukkien esiintyessä toistuvina kukkimisaikoina kesästä syksyyn. Se saavuttaa 2–3 m korkeuden kiiltävin, tummanvihreän lehvistön kanssa, on kestävä tauteja ja sadetta vastaan, ja kasvaa erinomaisesti sekä säleikössä että yksittäisenä pensaana.
- Saatavilla: 8
- Kasvattaja: Ar B Agro
9.00€
Veroton: 7.44€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Kasvattaja | Rosen Tantau |
| Korkeusluokka | 200-300 cm |
| Korkeus | 200-300 cm |
| Leveys | 80 cm |
| Edut | Kukkien erinomainen sateenkestävyys ja uskomaton kukkien runsaus ruusukasvia kohden; Erittäin kaunis, tummanvihreä, kiiltävä lehti; Erinomainen vastustuskyky sairauksia, erityisesti härmäsientä ja ruskeatäplää vastaan; On mahdollista kasvattaa ei vain köynnösruusuna käyttämällä säleiköitä ja kaaria, pergoleja, mutta myös pensasruusuna. |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Oranssi |
| Väri | Erittäin vaihteleva, arvaamaton väri, joka voi vaihdella vintagekeltaisesta ja aprikoosin oranssista pastellin vaaleanpunaiseen eri intensiteetillä |
| Kukkatäyte (★★★) | ★★★ |
| Kukan koko | Erittäin suuri |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★★★☆☆ |










-600x600.jpeg)







-600x600.jpeg)



-600x600.jpeg)