





BENTHEIMER GOLD®
Kuvaus
BentheimerGold® on aprikoosi-oranssi floribunda-ruusu (60–100 cm korkea, 70 cm leveä) Kordesilta (2015, ADR-palkinnon voittaja). Se muodostaa keskikokoisia (5–8 cm), tuplavartisia kukkaterttuja hienolla hedelmäisellä tuoksulla, kukkii toistuvasti kesästä pakkasiin asti, sillä on kiiltävät lehdet, vahva taudinkestävyys ja talvenkestävyys — sopii ihanteellisesti pensasistutuksiin, astioihin tai maanpeitekasviksi.
- Saatavilla: 11
- Kasvattaja: Ar B Agro
9.00€
Veroton: 7.44€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Tyyppi | Floribundroosit |
| Kasvattaja | W. Kordesin Söhne |
| Korkeusluokka | 50-100 cm |
| Korkeus | 60 cm |
| Leveys | 70 cm |
| Edut | ADR-todistus |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Oranssi |
| Väri | Aprikoosi appelsiini |
| Kukkatäyte (★★★) | ★★★ |
| Kukan koko | Pieni |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★☆☆☆☆ |




-600x600.jpeg)







-600x600.jpeg)



-600x600.jpeg)