





CAMILLE CLAUDEL® Meiroguste
Kuvaus
CamilleClaudel® 'Meiroguste' on tuoksuva, toistuvasti kukkiva ruusu, jonka Meilland esitteli vuonna 2020. Se muodostaa pystykasvuisen pensaan (80–130 cm korkea, ~50 cm leveä), jossa on suuret (≈10 cm), täyteläiset, helmiäisvalkoisesta vaaleaan vaaleanpunaiseen kukkivat kukkamaiset kukat voimakkaalla aniiksen tuoksulla. Kasvi on voimakas, erittäin taudinkestävä, kukkii toukokuusta pakkasiin asti ja on talvenkestävä. Ihanteellisesti sopii tuoksuviin reunuksiin ja kukkakimppuihin.
- Saatavilla: 13
- Kasvattaja: Ar B Agro
15.00€
Veroton: 12.40€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Tyyppi | Hybridi teeruusut |
| Kasvattaja | Meilland International SA |
| Korkeusluokka | 100-150 cm |
| Korkeus | 80-130 cm |
| Leveys | 60 cm |
| Edut | Erittäin korkea vastustuskyky sairauksille; Vahva ja jyrkkä kasvillisuus; tummanvihreä lehdet; Suhteellisen vähän piikkejä; Erittäin tyylikäs ruusupensas ja kukkia romanttisella tunnelmalla. |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Valkoinen |
| Väri | Helmenvalkoinen, mutta joskus ilmastosta riippuen vaaleankeltainen tai pehmeän vaaleanpunainen pastelli |
| Kukkatäyte (★★★) | ★★★ |
| Kukan koko | Iso |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Yksityiskohdat | Herkullinen hedelmäinen tuoksu voimakkailla aniksen vivahteilla |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★★★★☆ |




-600x600.jpeg)







-600x600.jpeg)


