



CANDLELIGHT® "Duftwolke"
Kuvaus
Candlelight® "Duftwolke" on nostalginen teehybridiruusu suurilla, täysin täyteläisillä kultaisenkeltaisista aprikosinvärisiin kukkiin (11–14 cm), voimakkaalla, hienostuneella vanhan ruusun tuoksulla ja säilyttää ulkonäkönsä maljakossa pitkään. Se kasvaa 80–100 cm korkeaksi, kukkii toistuvasti kesästä halloihin asti ja yhdistää voimakkaan kasvun erinomaiseen sääolosuhteiden sietoon – ihanteellinen leikattaviin kukkiin, reunuksiin tai astioihin.
- Saatavilla:
- Kasvattaja: Ar B Agro
9.00€
Veroton: 7.44€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Tyyppi | Hybridi teeruusut |
| Kasvattaja | Rosen Tantau |
| Korkeusluokka | 50-100 cm |
| Korkeus | 70-100 cm |
| Leveys | 50 cm |
| Edut | Voimakas kasvillisuus; Erinomainen taudinkestävyys; Toistuva ja runsas kukinta; Erinomaiset leikkokukat; Laajat sovellusmahdollisuudet; Jos istutetaan ryhmissä, on suositeltavaa suunnitella 4 - 5 tällaista ruusua 1 neliömetriä kohti. |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Keltainen |
| Väri | Kultainen keltainen |
| Kukkatäyte (★★★) | ★★★ |
| Kukan koko | Erittäin suuri |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★★★★★ |




-600x600.jpeg)







-600x600.jpeg)


