



CANDY ROCOCO®
Kuvaus
CandyRokoko® on kirkas Noblesse® puutarharuusu, jonka Tantau esitteli vuonna 2017. Se muodostaa pystykasvuisen, voimakkaan pensaan 70–100 cm korkeudeksi, jolle on ominaista täysin täyteläisten, voimakkaasti vaaleanpunaisten kukkien (4–6 cm) tertut, jotka säilyvät pitkään varressa kevyen tuoksun kera. Erinomaisesti tautien kestävä ja ihanteellisesti sopiva leikkaamiseen, massaistutukseen tai sekaryhmiin.
- Saatavilla:
- Kasvattaja: Ar B Agro
14.00€
Veroton: 11.57€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Tyyppi | Suihkuta ruusuja |
| Kasvattaja | Rosen Tantau |
| Korkeusluokka | 50-100 cm |
| Korkeus | 70-100 cm |
| Leveys | 40 cm |
| Edut | Erinomainen taudinkestävyys; Soveltuu erinomaisesti leikkokukille - kukat kestävät hyvin pitkään ja taimissa on paljon mahdollisesti leikattuja varsia; Se sopii täydellisesti sekaruusupenkkiin, romanttisiin puutarhoihin, joissa on perennoja, sekä istutuksia ryhmissä ja reunoilla, kun istutetaan 5-6 tällaista ruusua 1 neliömetriä kohden istutusetäisyydellä 40-50 cm. |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Vaaleanpunainen |
| Väri | Flamingo Pink - French Pink (keskipitkä vaaleanpunainen sävy kirkkaalla, lämpimällä pohjasävyllä - samanlainen kuin kirsikanpunainen, mutta hieman vaaleampi) |
| Kukkatäyte (★★★) | ★★★ |
| Kukan koko | Keskimäärin |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★☆☆☆☆ |




-600x600.jpeg)







-600x600.jpeg)



-600x600.jpeg)