CAPRI®
Kuvaus
Capri® on nostalginen ruusu suurilla, täysin täyteläisillä aprikoosi-oransseilla kukilla (~10 cm), joissa on voimakas aprikoosi-hunaja tuoksu. Se muodostaa pyöreän pensaan 80–100 cm korkeudessa kiiltävine, tummanvihreine lehvineen ja kukkii toistuvasti kesäkuusta syksyyn. Erittäin kestävä tauteja vastaan ja sopii erinomaisesti leikkokukiksi.
- Saatavilla: 93
- Kasvattaja: Ar B Agro
11.00€
Veroton: 9.09€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Tyyppi | Hybridi teeruusut |
| Kasvattaja | Rosen Tantau |
| Haitat | Voi olla sadeherkkä |
| Korkeusluokka | 50-100 cm |
| Korkeus | 70-100 cm |
| Leveys | 50 cm |
| Edut | Muodostaa hyvin pyöristetyn pensaan; Voimakas kasvillisuus; tummanvihreä lehdet; Erinomainen taudinkestävyys; Laajat sovellusmahdollisuudet; Jos istutetaan ryhmissä, on suositeltavaa suunnitella 4 - 5 tällaista ruusua 1 neliömetriä kohti. |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Oranssi |
| Väri | Oranssi, joka vaihtelee erittäin pehmeästä korallin vaaleanpunaisesta kirkkaaseen aprikoosin sävyyn |
| Kukkatäyte (★★★) | ★★★ |
| Kukan koko | Iso |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Yksityiskohdat | Hunajan ja kypsien aprikoosien tuoksu |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★★★★★ |










-600x600.jpeg)







-600x600.jpeg)

