



CHARLES DE GAULLE® Meilanein
Kuvaus
CharlesdeGaulle® ("Meilanein") on tuoksuva violetti-syreenivärinen teeruusu/pensasruusu, jonka esitteli Meilland. Se muodostaa rehevän, pystykasvuisen kasvin (60–90 cm korkea) yksittäisillä, suurilla, maljamaisilla kukilla (~12 cm, ~38 terälehteä). Kukilla on voimakas, täyteläinen ruusun tuoksu sitruunaverbeenan sävyillä, ja ne kukkivat toistuvasti keväästä ensimmäisiin pakkasiin. Se on taudinkestävä, talvenkestävä ja on voittanut useita tuoksupalkintoja — sopii ihanteellisesti reunuksiin, terasseille tai leikeksi.
- Saatavilla: 15
13.00€
Veroton: 10.74€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Tyyppi | Hybridi teeruusut |
| Kasvattaja | Meilland International SA |
| Haitat | Pystyy sopeutumaan melkein mihin tahansa ilmastoon, mutta pitää parempana kuivaa, aurinkoista ympäristöä. |
| Korkeusluokka | 50-100 cm |
| Korkeus | 80-100 cm |
| Leveys | 50 cm |
| Edut | Ohennetut piikit, jotka tekevät ruususta helppohoitoisen; Korkea vastustuskyky sairauksille; Runsas kukinta. |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Pinkki, violetti |
| Kukkatäyte (★★★) | ★★★ |
| Kukan koko | Iso |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Yksityiskohdat | Voimakas ruusutuoksu sitruunaverbena-aksenteilla |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★★★★☆ |




-600x600.jpeg)







-600x600.jpeg)


