





CHERRY BONICA® Meipeporia
Kuvaus
CherryBonica® ("Meipeporia") on kirkkaan punainen floribunda/pensasruusu (50–70 cm korkea, 60–140 cm leveä) Meillandilta. Se muodostaa keskikokoisia (≈7–8 cm), maljamaisisia kirsikanpunaisia kukkaterttuja, jotka kukkivat jatkuvasti myöhäiskeväästä pakkasten tuloon. Kasvi on erittäin taudinkestävä, talvenkestävä ja on saanut useita palkintoja, mukaan lukien ADR. Sopii ihanteellisesti reunustuksiin, pensasaitoihin, säiliöihin tai massaistutuksiin — helppohoitoisuus ja houkutteleva ulkonäkö ympäri vuoden.
- Saatavilla: 8
- Kasvattaja: Ar B Agro
11.00€
Veroton: 9.09€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Tyyppi | Wisteria ruusut |
| Kasvattaja | Meilland International SA |
| Korkeusluokka | 100-150 cm |
| Korkeus | 120-140 cm |
| Leveys | 90 cm |
| Edut | Kukkii touko-kesäkuusta pakkasiin asti, eikä ole koskaan ilman kukkia tänä aikana; Kun kukat vanhenevat, ne eivät koskaan putoa, vaan kuihtuvat ja putoavat yhtenä kokonaisena kukkana, niin että ruusupensas on aina erittäin siisti; Erittäin kompakti, tiheä ja yhtenäinen pensas; Rikas, tummanvihreä lehdet; Korkea vastustuskyky sairauksille; Ohennetut piikit, joiden ansiosta ruusu on erityisen helppohoitoinen. |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Punainen |
| Kukkatäyte (★★★) | ★★☆ |
| Kukan koko | Iso |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★☆☆☆☆ |




-600x600.jpeg)







-600x600.jpeg)



-600x600.jpeg)