





CHERRY BRANDY® 85
Kuvaus
'Cherry Brandy® 85' on hybridirruusu, jolla on suuret, kuparinpomarissioranssit kukat (35 terälehteä), lempeä tuoksu ja toistuva kukinta. Pysty, kiiltävä lehvistö, 85–120 cm korkea. Erinomainen leikkokukkakäyttöön, taudinkestävä ja talvenkestävä.
- Saatavilla: 36
- Kasvattaja: Ar B Agro
9.00€
Veroton: 7.44€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Tyyppi | Hybridi teeruusut |
| Kasvattaja | Rosen Tantau |
| Korkeusluokka | 100-150 cm |
| Korkeus | 70-100 cm |
| Leveys | 50 cm |
| Edut | Voimakas kasvillisuus; Toistuva ja runsas kukinta; Erinomaiset leikkokukat; Hyvä talvikestävyys; Laajat sovellusmahdollisuudet; Jos istutetaan ryhmiin, on suositeltavaa suunnitella 5-6 tällaista ruusua 1 neliömetriä kohti. |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Oranssi |
| Väri | Kuparioranssi lämpimällä kirsikanpunaisella pohjasävyllä |
| Kukkatäyte (★★★) | ★★★ |
| Kukan koko | Iso |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Yksityiskohdat | Hedelmäinen tuoksu |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★★★★☆ |




-600x600.jpeg)







-600x600.jpeg)


