

-700x700.jpeg)



-300x300.jpeg)

CORAL LIONS-ROSE®
Kuvaus
"CoralLions‑Rose®" on floribunda-ruusu, jonka Kordes toi markkinoille vuonna 2019, ja se saavuttaa noin 80 cm korkeuden ja 50 cm leveyden. Se muodostaa pieniä 7–8 cm kokoisia, täysin täytettyjä, kuppimaisia kukkaterttuja aprikoosi- ja lohensävyisissä sävyissä kevyellä hedelmäisellä tuoksulla. Se on erittäin kestävä sairauksia vastaan ja kukkii toistuvasti kesästä pakkasiin asti, joten se soveltuu ihanteellisesti pensasryhmiin, reunuksiin tai ruukkuihin. Se on saanut ADR-statuksen.
- Saatavilla: 88
- Kasvattaja: Ar B Agro
9.00€
Veroton: 7.44€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Tyyppi | Floribundroosit |
| Kasvattaja | W. Kordesin Söhne |
| Korkeusluokka | 50-100 cm |
| Korkeus | 80 cm |
| Leveys | 50 cm |
| Edut | Kukat rypäissä |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Oranssi |
| Väri | Aprikoosi, kukan väri, joka vaihtelee ulompien terälehtien viileästä vaaleanpunaisesta lämpimään lohen väriin kukan keskellä |
| Kukkatäyte (★★★) | ★★☆ |
| Kukan koko | Keskimäärin |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Yksityiskohdat | Mieto hedelmäinen tuoksu |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★★☆☆☆ |




-600x600.jpeg)







-600x600.jpeg)
