
-700x700.jpeg)
-700x700.jpeg)
-700x700.jpeg)

-300x300.jpeg)
-300x300.jpeg)
-300x300.jpeg)
DUCHESS CHRISTIANA®
Kuvaus
HerzoginChristiana® on ADR-palkinnon saanut floribunda-ruusu, joka kasvaa kompaktisti 70 cm korkeuteen ja 40 cm leveyteen. Sillä on pomponimaiset tertut kermaisen pastellinpunaisia, täysin täytettyjä kukkia (4–5 cm halkaisijaltaan) intensiivisen tuoksuvalla buketilla – sitruuna, samppanja, luumu, vadelma, raikas omena. Erinomaisen taudinkestävä, kukkii toistuvasti kesästä syksyyn ja sopii erinomaisesti pensasistutuksiin, sekaryhmiin, ruukkuihin tai pensasaitauksiin.
- Saatavilla: 68
- Kasvattaja: Ar B Agro
11.00€
Veroton: 9.09€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Tyyppi | Floribundroosit |
| Kasvattaja | W. Kordesin Söhne |
| Korkeusluokka | 50-100 cm |
| Korkeus | 70 cm |
| Leveys | 40 cm |
| Edut | Kukkia runsaissa rypäissä |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Valkoinen |
| Väri | Valkoinen kukka, jonka keskellä kermainen "vauvan" vaaleanpunainen sävy |
| Kukkatäyte (★★★) | ★★★ |
| Kukan koko | Keskimäärin |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Yksityiskohdat | Vangitseva tuoksu, jossa on epätavallinen hedelmäinen ylätuoksu: ensivaikutelma muistuttaa sitruunaa, herkkä samppanjatuoksu kimaltelee, ripaus vanhempaa puuta ja hillitty yläosa kypsää vadelmaa. Tuoreus hallitsee sydäntuoksua. Pyöreässä antodissa on ilmava vaikutelma tuoreista omenoista puutarhassa kesäsateen jälkeen, jota täydentää melko lempeä pohjatuoksu kevyellä, herkällä makeudella ja klassisella ruusukimppulla.Aromin maksimivoimakkuus: keskipäivällä, illalla. |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★★★★★ |




-600x600.jpeg)






