
-700x700.jpeg)
-700x700.jpeg)


-300x300.jpeg)
-300x300.jpeg)

FRÄULEIN MARIA®
Kuvaus
'FräuleinMaria' on kirkkaan vaaleanpunainen floribunda Kordesin Parfuma®-kokoelmasta, joka kasvaa noin 70 × 50 cm kokoiseksi. Sillä on 8–10 cm:n kokoisia, täytteisiä, kupin muotoisia kukkia (≈41 terälehteä) kirkkaan vaaleanpunaisessa värissä intensiivisellä, raikkaalla sitrushedelmien tuoksulla, joka on voimakkaimmillaan aamuisin ja iltaisin. ADR-sertifioitu ja erittäin taudinkestävä, se kukkii toistuvasti kesäkuusta pakkasiin asti ja soveltuu kasvatettavaksi pensasryhmissä, astioissa tai terasseilla.
- Saatavilla: 60
- Kasvattaja: Ar B Agro
9.00€
Veroton: 7.44€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Tyyppi | Floribundroosit |
| Kasvattaja | W. Kordesin Söhne |
| Korkeusluokka | 50-100 cm |
| Korkeus | 70 cm |
| Leveys | 50 cm |
| Edut | Kukkii uudelleen |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Vaaleanpunainen |
| Väri | Kirkas vadelman pinkki sekoitettuna viileään pinkkiin |
| Kukkatäyte (★★★) | ★★★ |
| Kukan koko | Iso |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Yksityiskohdat | Kuohuvia tuoreita sitruunatuoksuja yhdistettynä vihreän omenan ja vastaleikatun ruohon tuoksuun. Pohjatuoksussa on myös mausteista setripuu- ja patsuli- ja lovage-tuoksua, jotka paljastuvat vähitellen kukinnan aikana.Tuoksun maksimivoimakkuuden voi haistaa aikaisin aamulla tai illalla. |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★★★★★ |




-600x600.jpeg)







-600x600.jpeg)