





GARTENPRINZESSIN MARIE-JOSÈ®
Kuvaus
GartenprinzessinMarie-José® on ADR-sertifioitu floribunda-ruusu Kordesin Parfuma®-kokoelmasta, joka kasvaa tiiviisti saavuttaen ~80 cm korkeuden × 50 cm leveyden. Sillä on tiheät, pallomaiset vadelmapunaiset kukat (~5–6 cm) huumaavan hedelmäisen tuoksun kanssa (vadelma-, raparperi-, marja- ja patsulisävyjä), se kukkii toistuvasti myöhäiskeväästä pakkasiin asti, ja sillä on korkea taudinkestävyys ja talvenkestävyys — täydellisesti sopiva pensasistutuksiin, ruukkuihin tai tuoksuviin reunuksiin.
- Saatavilla: 28
- Kasvattaja: Ar B Agro
11.00€
Veroton: 9.09€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Tyyppi | Floribundroosit |
| Kasvattaja | W. Kordesin Söhne |
| Korkeusluokka | 50-100 cm |
| Korkeus | 80 cm |
| Leveys | 50 cm |
| Edut | Voimakasta kasvua |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Pinkki, punainen |
| Väri | Kirsikanpunainen |
| Kukkatäyte (★★★) | ★★★ |
| Kukan koko | Pieni |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Yksityiskohdat | Viettelevä, monipuolinen tuoksu, joka huokuu herkullista, makeaa, kypsää vadelmaa sekä selkeää raparperia. Raparperin raikas mausteinen tuoksu sekoittuu ilahduttavan punaisiin marjoihin. Kukka lisää syvästi pyöreän, patsulimaisen ruusun aromin pohjatuoksuun. |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★★★★★ |




-600x600.jpeg)






