-700x700.jpeg)
-700x700.jpeg)


-300x300.jpeg)
-300x300.jpeg)


GHISLAINE DE FELIGNODE
Kuvaus
'Ghislaine deFéligonde®' on vanhanaikainen kiipeävä ruusu, joka kasvaa 2,5–3,5 m korkeuteen lähes piikittömillä, kaarevillaan versoilla. Sillä on pieniä (4 cm), aprikoosinkeltaisia, vaaleanpunaisia, haalistuvia kukkia (~17–25 terälehteä) ryppäissä, joissa on kevyt myskituoksu ja jotka toistuvat alkukesästä syksyyn. Erinomaisen terve, varjoa sietävä ja korkealle arvostettu kauniista, moniväriraikkaasta ulkonäöstään ja koristeellisista ruusunmarjoistaan. Hurmaava, helppohoitoinen kiipeävä ruusu, joka soveltuu erinomaisesti kaarille, seinille tai sekapensasistutuksiin.
- Saatavilla: 2
- Kasvattaja: Ar B Agro
9.00€
Veroton: 7.44€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Tyyppi | Wisteria ruusut |
| Kasvattaja | W. Kordesin Söhne |
| Korkeusluokka | 300-400 cm |
| Korkeus | 350 cm |
| Leveys | 200 cm |
| Edut | Sitä voidaan käyttää sekä köynnösruusuna että pensasruusuna - erittäin vaikuttava ja runsas ruusukasvin levinneisyys.Hiipivänä se voi nousta jopa 375 cm korkeuteen tukien avulla - se koristaa täydellisesti korkeat seinät ja aidat, obeliskit, patsaat, kaaret ja oviaukkoja; Se voidaan kuitenkin luoda myös korkeaksi, tyylikkäästi pyöreäksi pensaaksi. Toistuva ja runsas kukinta koko kesän ajan; Ruusu, joka on lähes piikkitön ja siksi helppohoitoinen; Hyvä talvikestävyys ja erinomainen vastustuskyky sairauksia vastaan; Kestää puolet. |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Valkoinen, oranssi |
| Väri | Vaalea aprikoosin väri, joka vaihtelee eri värin voimakkuuksilla yhdessä ruusukasvissa - lähes valkoisesta kirkkaan oranssiin |
| Kukkatäyte (★★★) | ★★☆ |
| Kukan koko | Pieni |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Yksityiskohdat | Makea myski |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★★☆☆☆ |




-600x600.jpeg)







-600x600.jpeg)


