



HÄÄPIANO®
Kuvaus
"Wedding Piano®" on romanttinen hybridruusu kuuluisasta Rosen Tantau Piano® -kokoelmasta. Sillä on suuret, kermanvalkoiset, kulhomaisen muotoiset kukat, joilla on nostalginen, pioneja muistuttava ulkonäkö. Jokaisessa varressa on yleensä 3–5 kukkaa, jotka avautuvat hitaasti pyöristetyiksi tertuiksi, joita koristavat sivunuput. Ruusu erottuu erinomaisella sateenkestävyydellä ja kestävällä terveydellä. 100–120 cm korkeudellaan ja 45–60 cm leveydellään se soveltuu ihanteellisesti puutarhapenkkeihin, reunuksiin ja leikkokukaksi, kiitos pitkän säilyvyyden maljakossa ja toistuvan kukinnan. Kasvilla on vahva kestävyys mustalaikkutautia ja härmää vastaan, takaten terveen kasvun koko kasvukauden ajan.
- Saatavilla: 22
- Kasvattaja: Ar B Agro
9.00€
Veroton: 7.44€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Tyyppi | Hybridi teeruusu |
| Kasvattaja | Rosen Tantau |
| Korkeusluokka | 100-150 cm |
| Korkeus | 100-130 cm |
| Leveys | 50 cm |
| Edut | Erinomaiset leikkokukat; Erinomainen vastustuskyky sairauksia ja eri sääolosuhteita vastaan, Hyvä talvenkestävyys; Laajat sovellusmahdollisuudet; Jos istutetaan ryhmissä, on suositeltavaa suunnitella 4 - 5 tällaista ruusua 1 neliömetriä kohti. |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Valkoinen |
| Väri | Kermanvalkoinen |
| Kukkatäyte (★★★) | ★★★ |
| Kukan koko | Keskimäärin |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★★☆☆☆ |




-600x600.jpeg)







-600x600.jpeg)


