IRINA®
Kuvaus
Irina® on korkea hybriditeeruusu. Se kasvaa pystysuoraan saavuttaen noin 80–120 cm korkeuden, kiiltävine, tummien lehtineen ja suurine valkoisista kreminvärisiin kukkien, joiden halkaisija on 9–11 cm (90–100 terälehteä), jotka tuoksuivat voimakasta sitrusaromia. Tämä ruusu kukkii toistuvasti koko kasvukauden ajan ja on erittäin kestävä tauteja vastaan.
- Saatavilla: 65
- Kasvattaja: Ar B Agro
10.00€
Veroton: 8.26€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Tyyppi | Hybridi teeruusut |
| Kasvattaja | Rosen Tantau |
| Haitat | Ruusu, joka vaatii enemmän huomiota istutus- ja hoitopaikkaan. On tärkeää, että se saa tarvittavat mikroravinteet ja olosuhteet paitsi kesällä, myös että se on peitetty talvella. |
| Korkeusluokka | 100-150 cm |
| Korkeus | 80-120 cm |
| Leveys | 50 cm |
| Edut | Sen leikkokukat erottuvat erityisesti maljakossa, ei vain valtavilla kukilla, vaan myös voimakkaasti makealla tuoksulla; Sopii täydellisesti sekaruusupenkkiin, tuoksupuutarhoihin ja muihin istutuksiin sekoitettuna perennoja |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Valkoinen |
| Väri | Kermanvalkoinen, jossa lumivalkoiset ulkolehdet ja pehmeä pastellinkeltainen keskiosa |
| Kukkatäyte (★★★) | ★★★ |
| Kukan koko | Erittäin suuri |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★★★★★ |



-700x700.jpeg)
-700x700.jpeg)

-300x300.jpeg)
-300x300.jpeg)


-600x600.jpeg)







-600x600.jpeg)