
-700x700.jpeg)

-300x300.jpeg)
MAXIM®
Kuvaus
'Maxim' on hämmästyttävä floribunda-ruusu suurilla, täyteläisillä kukilla kylläisissä vaaleanpunaisista tummanpunaisiin sävyihin. Sillä on kevyt, miellyttävä tuoksu, tiivis, tuuheakasvuinen rakenne ja erinomainen toistuva kukkiminen. Vahvan taudinkestävyyden ansiosta se soveltuu ihanteellisesti istutettavaksi penkkeihin, reunuksiin tai ruukkuihin.
- Saatavilla: 36
- Kasvattaja: Ar B Agro
10.00€
Veroton: 8.26€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Tyyppi | Hybridi teeruusu |
| Kasvattaja | Rosen Tantau |
| Korkeusluokka | 50-100 cm |
| Korkeus | 70-100 cm |
| Leveys | 50 cm |
| Edut | Erinomainen talvikestävyys |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Vaaleanpunainen |
| Väri | Kaksivärinen, erittäin vaaleanpunainen, melkein hopeanvalkoinen terälehtien ulkopinta vuorotellen kirkkaan fuksian vaaleanpunaisen terälehden sisäpuolen kanssa |
| Kukkatäyte (★★★) | ★★★ |
| Kukan koko | Iso |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★★★★☆ |




-600x600.jpeg)







-600x600.jpeg)


