
-700x700.jpeg)

-300x300.jpeg)
Oi HAPPY DAY®
Kuvaus
'Oh Happy Day' on iloinen floribunda-ruusu, jolla on kirkkaat, kultaisen keltaiset kukkarypäleet, jotka säteilevät lämpöä ja elämänilon tunnetta. Sillä on kevyt, miellyttävä tuoksu, tiivis, tuuhea kasvu ja erinomainen toistuva kukkiminen. Sopii erinomaisesti reunuksiin, ruukkuihin ja aurinkoisiin puutarhan paikkoihin.
- Saatavilla: 35
- Kasvattaja: Ar B Agro
9.00€
Veroton: 7.44€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Tyyppi | Hybridi teeruusu |
| Kasvattaja | W. Kordesin Söhne |
| Korkeusluokka | 100-150 cm |
| Korkeus | 120 cm |
| Leveys | 70 cm |
| Edut | Erinomainen talvikestävyys |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Oranssi |
| Väri | Kermanvalkoinen vadelmanpunaisilla ulkoterälehdillä ja aprikoosin keskellä |
| Kukkatäyte (★★★) | ★★★ |
| Kukan koko | Iso |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★★☆☆☆ |




-600x600.jpeg)







-600x600.jpeg)


