



ORIGAMI® Meimozahiq
Kuvaus
ORIGAMI® 'Meimozahiq' on Tähtien ruusu! Kaunis floribunda-ruusu runsaine kukineen, jotka säilyvät aina ensimmäisiin pakkasiinkin asti. Sen punaiset ja valkoiset terälehdet ovat hienoksi värjäytyneet ja muodostavat suoria kulmia, muistuttaen neliömäisten rasioiden kasaa. Todellinen lajikeuutuus Meillandilta — ainutlaatuinen ruusu!
- Saatavilla: 44
- Kasvattaja: Ar B Agro
13.00€
Veroton: 10.74€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Tyyppi | Floribundroosi |
| Kasvattaja | Meilland International SA |
| Korkeusluokka | 50-100 cm |
| Korkeus | 70-80 cm |
| Leveys | 40-50 cm |
| Edut | Kompakti, pyöreä ja haarautunut pensas, joka kukkii usein ja runsaasti; Sopii täydellisesti paitsi sänkyihin ja reunuksiin, myös suuriin kukkaruukkuihin; Kukkii kesäkuusta pakkasiin 2-5 kukan kukinnoissa; Tummanvihreä satiinilehtiö, joka on taudinkestävä; Kestää sekä talven pakkasta että kesän lämpöä. |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Punainen |
| Väri | Terälehtien perusväri on pehmeä sitruunankeltainen, ja auringon vaikutuksesta niistä tulee kirkkaan helakanpunaisia, mikä korostaa ruusun ainutlaatuista tähtimuotoa entisestään. |
| Kukkatäyte (★★★) | ★★☆ |
| Kukan koko | Iso |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Yksityiskohdat | Hienovarainen, raikas tuoksu virtaa alkuperäisistä ruusuista |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★☆☆☆☆ |




-600x600.jpeg)







-600x600.jpeg)


