PIANO®
Kuvaus
'Piano®' on nostalginen hybridiruno, jonka Rosen Tantau esitteli vuonna 2007. Sillä on keskikokoiset, syvän kupinmuotoiset, pallomaiset kukat kylläisissä punaisista kirkkaanpunaisiin sävyihin kevyellä vadelman tuoksulla. Kasvi kasvaa pystysuoraan ja tuuheana, saavuttaen noin 100–130 cm korkeuden ja 50–80 cm leveyden, terveellisen, kiiltävän lehvistön kanssa. Kukat muodostuvat terttuina ja toistuvat koko kasvukauden ajan. 'Piano®', joka tunnetaan pitkäikäisyydestään maljakossa ja klassisen puutarharunon viehätyksestään, sopii ihanteellisesti pensasistutuksiin, sekaisiin pensasistutuksiin ja leikattuja kukkia varten.
- Saatavilla: 26
- Kasvattaja: Ar B Agro
10.00€
Veroton: 8.26€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Tyyppi | Hybridi teeruusu |
| Kasvattaja | Rosen Tantau |
| Korkeusluokka | 100-150 cm |
| Korkeus | 100-130 cm |
| Leveys | 50 cm |
| Edut | Kestävät, kiinteät kukat ja tummanvihreät lehdet; Kompakti ja vahva kasvutyyppi; Erinomainen vastustuskyky sairauksia vastaan, erityisesti ruskeatäplälle ja härmäsienelle; Erinomainen talvikestävyys; Erinomainen istutettavaksi pienissä ryhmissä (mieluiten 4-5 tällaista kasvia 1 neliömetriä kohden, istutusetäisyys 45 cm), samoin kuin suuriin penkkeihin, sekaruusupenkkeihin, teeruusujen ryhmiin jne. yhdistelminä monivuotisten kasvien kanssa; Kauniita ja kestäviä leikkokukkia. |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Punainen |
| Väri | Kirkkaan tummanpunainen |
| Kukkatäyte (★★★) | ★★★ |
| Kukan koko | Keskimäärin |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Yksityiskohdat | Kevyt vadelma tuoksu |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★★☆☆☆ |








-600x600.jpeg)







-600x600.jpeg)