



SCHNEEWALZER®
Kuvaus
'Schneewalzer®' on majesteettinen valkoinen köynnösruusu, joka saavuttaa noin 2,5–3,5 m korkeuden ja noin 2 m leveyden. Sillä on suuret, täysin täytetyt, hybriditee-väriset kukat (12–16 cm), jotka avautuvat kermanvalkoisina ja kypsyvät lumenvalkoisiksi. Näillä kukilla on kevyt, makea tuoksu ja ne kukkivat runsaissa tertuissa myöhäiskeväästä syksyyn. Kasvi on voimakas, kiiltävin, tummanvihreän lehdistön, vahvan peruskasvuston ja luotettavan taudinkestävyyden omaava. Ihanteellinen kasvatettavaksi seinillä, kaarilla, terasseilla tai jopa suurena, eleganttina pensaana.
- Saatavilla: 9
- Kasvattaja: Ar B Agro
9.00€
Veroton: 7.44€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Tyyppi | Wisteria |
| Kasvattaja | Rosen Tantau |
| Korkeusluokka | 200-300 cm |
| Korkeus | 250-350 cm |
| Leveys | 80 cm |
| Edut | Erittäin koristeellinen, terve, tummanvihreä lehti; Vahvat tyviversot, jotka haarautuvat hyvin ja saavuttavat kunnollisen pulleuden jo toisesta vuodesta alkaen; Korkea vastustuskyky sairauksille; Epätyypilliset valtavat ja tuoksuvat teehybridiruusutyyppiset kukat; Näyttää upealta koristamalla säleiköitä ja kaaria, huvimajat, paviljongit, talon edessä jne. |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Valkoinen |
| Kukkatäyte (★★★) | ★★☆ |
| Kukan koko | Erittäin suuri |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★★★☆☆ |




-600x600.jpeg)







-600x600.jpeg)


