
TRAVIATA® Meilavio
Kuvaus
Traviata® (Meilavio) on tummanpunainen ruusu suurilla, runsailla, vanhanaikaisilla kukilla. Sillä on kevyt hedelmäinen tuoksu, se kukkii toistuvasti myöhäisestä keväästä syksyyn ja kasvaa pitkänä, runsaana kasvina terveillä tummanvihreillä lehdillä. Erinomaisen sopiva puutarhoihin ja leikattaviksi kukiksi.
- Saatavilla: 18
- Kasvattaja: Ar B Agro
15.00€
Veroton: 12.40€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Tyyppi | Hybridi teeruusu |
| Kasvattaja | Meilland International SA |
| Korkeusluokka | 50-100 cm |
| Korkeus | 90 cm |
| Leveys | 40-50 cm |
| Edut | Vanhanaikainen hieno ruusu; Erittäin vastustuskykyinen sairauksille; Voidaan istuttaa sekä penkkeihin että suuriin kukkaruukkuihin; Kukkii kesäkuusta ensimmäiseen pakkaseen; Voimakas pensas ja erittäin kestävät, vahvat oksat tummanvihreällä kiiltävällä lehdellä. |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Punainen |
| Väri | Samettimainen, intensiivisesti hohtava mansikanpunainen |
| Kukkatäyte (★★★) | ★★★ |
| Kukan koko | Iso |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Yksityiskohdat | Erittäin hienovarainen, kevyt hedelmäinen tuoksu, joka muistuttaa vihreää omenaa |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★★☆☆☆ |




-600x600.jpeg)







-600x600.jpeg)
