TROPICANA®
Kuvaus
Tropicana® on korkea ruusupensas, joka kasvaa noin 1,2–1,6 metriä (4–5 jalkaa) korkeaksi ja noin 60–90 cm (2–3 jalkaa) leveäksi. Sillä on suuret, kirkkaan korallioranssit kukat, joiden halkaisija on noin 10–12 cm (4–5 tuumaa). Kukissa on runsaasti terälehtiä (30–35), ja ne avautuvat kupin muotoisista kulhon muotoisiksi. Tämä ruusu tuoksuilee voimakkaasti ja hedelmäisesti sitrusvivahtein. Se kukkii useita kertoja myöhäisestä keväästä aina syksyyn asti.
- Saatavilla: 1
- Kasvattaja: Ar B Agro
11.00€
Veroton: 9.09€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Tyyppi | Hybridi teeruusu |
| Kasvattaja | Rosen Tantau |
| Korkeusluokka | 100-150 cm |
| Korkeus | 80-120 cm |
| Leveys | 50 cm |
| Edut | Erinomainen taudinkestävyys; Se sopii täydellisesti sekaruusupenkkiin, hybriditeepenkkiin ja romanttisiin puutarhoihin, joissa on perennoja, sekä massaistutuksiin, kun istutetaan 5-6 tällaista ruusua 1 neliömetriä kohden istutusetäisyydellä 40-50 cm. |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Oranssi |
| Väri | Oranssin intensiteetit ja sävyt vaihtelevat, pehmenevät kukan kukkiessa |
| Kukkatäyte (★★★) | ★★★ |
| Kukan koko | Iso |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Yksityiskohdat | Intensiivinen passionhedelmän tuoksu |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★★★★★ |



-700x700.jpeg)
-700x700.jpeg)

-300x300.jpeg)
-300x300.jpeg)


-600x600.jpeg)







-600x600.jpeg)
