









ABRACADABRA®
Kuvaus
Abrakadabra-ruusu on hämmästyttävä floribunda-ruusu, joka tunnetaan dramaattisista raidallisista kukistaan — tummanpunaviininpunaisista terilehdistä, joissa on kirkkaan keltaiset tai kermanväriset raidat. Jokaisella kukalla on ainutlaatuinen kuvio, mikä tekee siitä todellisen näyttelykappaleensa. Sillä on lempeä tuoksu, se kukkii toistuvasti koko kasvukauden ajan ja kasvaa tuuheana kasvina noin 90–120 cm korkeaksi. Sopii ihanteellisesti ilmeikkäiksi puutarhan kohokohdiksi tai leikattavien kukkien puutarhoihin.
- Saatavilla:
- Kasvattaja: Ar B Agro
9.00€
Veroton: 7.44€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Tyyppi | Floribundroosit |
| Kasvattaja | W. Kordesin Söhne |
| Korkeusluokka | 50-100 cm |
| Korkeus | 90 cm |
| Leveys | 50 cm |
| Edut | Runsas kukinta |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Vaaleanpunainen |
| Väri | Kirkkaan pinkki vaaleanpunaisilla, valkoisilla ja keltaisilla raidoilla |
| Kukkatäyte (★★★) | ★★☆ |
| Kukan koko | Keskimäärin |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★☆☆☆☆ |



-600x600.jpeg)







-600x600.jpeg)



-600x600.jpeg)

_HD-600x600.jpg)
-600x600.jpg)

