







AUF DIE FREUNDSCHAFT®
Kuvaus
'Auf die Freundschaft®' on pensasruusu puolikaksinkerroin valkoisin kukkin, joissa on punainen reunus, kevyesti tuoksuva ja mehiläisystävällinen. Kasvaa 1–1,2 m korkeaksi, kukkii toistuvasti kesäkuusta pakkasiin asti ja on erittäin kestävä tauteja vastaan sekä talvenkestävä. Sopii erinomaisesti reunuksiin ja pensasaitoihin.
- Saatavilla:
- Kasvattaja: Ar B Agro
9.00€
Veroton: 7.44€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Tyyppi | Ruusun pensaat |
| Kasvattaja | W. Kordesin Söhne |
| Korkeusluokka | 100-150 cm |
| Korkeus | 120 cm |
| Leveys | 60 cm |
| Edut | Jyrkkä, vahva, ylöspäin kasvava kasvillisuus; Hyvä vastustuskyky sairauksille ja säälle; Toistuva kukinta; Hyvä talvikestävyys; On suositeltavaa istuttaa ryhmissä (mieluiten 2-3 tällaista ruusua 1 neliömetriä kohti), sekä sekaruusupenkkeihin, teeruusupenkkiin, perennojen istutuksiin, reunuksiin jne. |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Oranssi |
| Väri | Valkoinen oranssinpunaisilla reunoilla |
| Kukkatäyte (★★★) | ★★★ |
| Kukan koko | Keskimäärin |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★☆☆☆☆ |




-600x600.jpeg)







-600x600.jpeg)



-600x600.jpeg)

_HD-600x600.jpg)
-600x600.jpg)
