





BORDEAUX®
Kuvaus
Bordeaux® on floribunda-ruusu tummanpunaisilla, täyteläisillä kukilla (~8–10 cm) ja kevyellä hedelmäisellä tuoksulla. Se kasvaa 60–80 cm korkeaksi, kukkii toistuvasti toukokuusta lokakuuhun ja on erittäin taudinkestävä. Ihanteellinen penkkeihin, reunuksiin tai ruukkuihin.
- Saatavilla: 2
- Kasvattaja: Ar B Agro
11.00€
Veroton: 9.09€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Tyyppi | Floribundroosit |
| Kasvattaja | W. Kordesin Söhne |
| Korkeusluokka | 50-100 cm |
| Korkeus | 80 cm |
| Leveys | 50 cm |
| Edut | Usein kukinta; Voimakas, ylöspäin suuntautuva kasvillisuus; Erinomainen taudinkestävyys; Sopii erityisesti istutettavaksi suuriin kukkaruukkuihin ja puutarhakylpyihin. |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Punainen |
| Väri | Viinin punainen |
| Kukkatäyte (★★★) | ★★★ |
| Kukan koko | Keskimäärin |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★★★☆☆ |




-600x600.jpeg)







-600x600.jpeg)



-600x600.jpeg)

_HD-600x600.jpg)
-600x600.jpg)
