



BREMER STADTMUSIKANTEN®
Kuvaus
BremerStadtmusikanten® on nostalginen pensasruusu, jolla on kermanvaaleanpunaiset, täyteläiset kukat (~8–10 cm) ja lempeä tuoksu. Se kasvaa 1,2 m korkeaksi, kukkii toistuvasti kesäkuusta lokakuuhun, on taudinkestävä ja talvenkestävä. Erinomainen pensaslaitumiin tai reunustuksiin.
- Saatavilla: 2
- Kasvattaja: Ar B Agro
9.00€
Veroton: 7.44€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Tyyppi | Ruusun pensaat |
| Kasvattaja | W. Kordesin Söhne |
| Korkeusluokka | 100-150 cm |
| Korkeus | 120 cm |
| Leveys | 70 cm |
| Edut | Suuret, hyvin täyteläiset kukat makealla tuoksulla |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Vaaleanpunainen |
| Väri | Kermanpunainen |
| Kukkatäyte (★★★) | ★★★ |
| Kukan koko | Iso |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★★★★☆ |




-600x600.jpeg)







-600x600.jpeg)



-600x600.jpeg)

_HD-600x600.jpg)
-600x600.jpg)
