





CINDERELLA®
Kuvaus
Cinderella® on hurmaava kiipeävä-/pensasruusu (1,5–2 m korkea), jolla on suuret, nostalgisen täyteläiset vaaleanpunaiset kukat (~10 cm), hedelmäinen omenan tuoksu ja kiiltävä, tummanvihreä lehvistö. Se kukkii myöhäisestä keväästä syksyyn, on erittäin taudinkestävä ja on voittanut useita kansainvälisiä kultamitaleja. Sopii erinomaisesti kaarille, terasseille, ruukkuihin tai puutarhan pensaikkoihin.
- Saatavilla: 20
- Kasvattaja: Ar B Agro
11.00€
Veroton: 9.09€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Tyyppi | Ruusun pensaat |
| Kasvattaja | W. Kordesin Söhne |
| Korkeusluokka | 150-200 cm |
| Korkeus | 150 cm |
| Leveys | 80 cm |
| Edut | Romanttisesti kaarevat oksat; Erinomainen taudinkestävyys; Erinomainen talvikestävyys; On suositeltavaa istuttaa ryhmissä (mieluiten 4-5 tällaista ruusua 1 neliömetriä kohti), sekä sekaruusupenkkeihin, perennojen istutuksiin, reunuksiin, suuriin kukkapenkkiin, puutarhakylpyihin jne. |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Väri | Vaalea "bubblegum" pinkki, joka haalistuu kirkkaammaksi neilikan vaaleanpunaiseksi kukan keskeltä |
| Kukkatäyte (★★★) | ★★★ |
| Kukan koko | Iso |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Yksityiskohdat | Tuoreiden hedelmien ja ruusujen herkkä tuoksu. Kukkanäkökohtia korostaa tuoreen raastetun omenan tuoksu, jonka mehukkaan pehmeyden alla on ripaus vahaa. Alkutuoksu on puuterimainen ja makea, kun taas pohjatuoksu muistuttaa heliotrooppia.Suurin aromin voimakkuus: iltaisin. |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★★★★☆ |




-600x600.jpeg)







-600x600.jpeg)



-600x600.jpeg)

_HD-600x600.jpg)
-600x600.jpg)