CONCORDE®
Kuvaus
Concorde® on hybridiroosi (80–100 cm) kremankeltaisilla, vaaleanpunaisilla reunoilla koristelluilla täyteläisillä kukilla (~41 terälehteä), herkällä tuoksulla, toistuvalla kukinnalla ja vahvalla taudinkestävyydellä — ihanteellinen pistokkaiden ja penkkien käyttöön.
- Saatavilla: 72
- Kasvattaja: Ar B Agro
9.00€
Veroton: 7.44€
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Turvallinen valinta. Ruusuillamme on maksullinen lisäyslupa ja lajikkeet hankitaan suoraan jalostajalta, mikä takaa asiakkaillemme korkeimman laadun lisäksi alkuperäisten ruusulajikkeiden vastaanottamisen ja kunnioituksen näiden lajikkeiden tekijöitä kohtaan.
| TIETOJA RUUSUKASVISTA: | |
| Tyyppi | Hybridi teeruusut |
| Kasvattaja | W. Kordesin Söhne |
| Korkeusluokka | 100-150 cm |
| Korkeus | 100 cm |
| Leveys | 50 cm |
| Edut | Vahva kasvu; Kukinta uudelleen; Korkea vastustuskyky sairauksille; Kiiltävä lehdet; Nostalgiset kaksinkertaiset kukat kevyellä, miellyttävällä tuoksulla; Sopii hyvin leikkokukille; Laajat käyttömahdollisuudet, erityisesti suositellaan istutettavaksi ryhmissä (mieluiten 4-5 tällaista ruusua 1 neliömetriä kohti). |
| TIETOJA KUKKASTA: | |
| Hallitseva väri | Vaaleanpunainen |
| Väri | Kermanvalkoinen vaaleanpunaisella pigmentillä |
| Kukkatäyte (★★★) | ★★★ |
| Kukan koko | Iso |
| TIETOJA HAJUSTA: | |
| Intensiteetti (★★★★★) | ★★☆☆☆ |










-600x600.jpeg)







-600x600.jpeg)



-600x600.jpeg)
